کیفیت هواپیمایی قشم ایر -بالاپر

کیفیت هواپیمایی قشم ایر با از سال 72 که تاسیس شده روز به روز توسعه یافته و خدمات برتری را به مسافران ارائه کرده و توانسته رضایت مسافران داخلی و خارجی را به خود جلب کند. کیفیت هواپیمایی قشم ایر با خرید هواپیماهای خارجی مدرن زیادتر نیز شده است.

شرکت هواپیمایی قشم ایر از جمله با کیفیت ترین ایرلاین های ایران است که با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، در سال 1372 تاسیس شد. اسم این شرکت هواپیمایی در ابتدا “فراز قشم” بود و فعالیت های پروازی آن توسط دو فروند هواپیمای استیجاری انجام می شد.

مالکین هواپیمایی قشم ایر

مالکین شرکت هواپیمایی خصوصی فراز قشم سه سال پس از تاسیس این ایرلاین نوپا توانستند قراردادی را با مالکین هواپیماهای مسافربری پهن پیکر به امضا رسانند که به موجب آن این هواپیماها تا مدت معین به ایرلاین فراز قشم اجاره داده شد و این شرکت توانست تا با استفاده از آنها پروازهای خود را در مسیرهای تهران به دبی و تهران به قشم راه اندازی و برقرار کند.

فراز قشم تا سال 1379 موفق شد 5 فروند هواپیمای دیگر را نیز به ناوگان پروازی خود اضافه کند و پروازهای خود را در مسیرهای بیشتری در داخل و خارج از کشور توسعه داده و برگزار کند.

اما سال 1385 سالی کاملا متفاوت برای این شرکت هواپیمایی جوان بود؛ در این سال مالکان هواپیمایی فراز قشم تصمیم گرفتند تا این ایرلاین را پس از 10 سال فعالیت پیوسته واگذار کنند. روند واگذاری فراز قشم حدود سه سال به طول انجامید اما در نهایت این ایرلاین به شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم واگذار گردید که مالک آن کسی نبود جز بابک زنجانی معروف!

از سال 1388 و پس از انجام پروسه واگذاری و انتقال، پروازهای این ایرلاین همچنان تحت نام هواپیمایی فراز قشم و به وسیله هواپیماهای اجاره ای برگزار می‌ شد. اما سرانجام در دی ماه سال 1391 نام این ایرلاین نیز به “هواپیمایی قشم ایر” تغییر پیدا کرد.

هواپیمایی قشم ایر در طی چند سالی که در مالکیت بابک زنجانی، سرمایه دار بزرگ آن روزهای ایران قرار داشت، به موفقیت های چشمگیری رسید؛ به طوری که همچنان آن سال‌ها را می توان سال های اوج فعالیت هواپیمایی قشم ایر دانست.

در آن سال‌ها قشم ایر موفق شد با استخدام نیروهای جدید، پر انرژی و البته جوان در کنار وارد کردن چندین فروند هواپیمای جدید تحول بزرگی را در تاریخ فعالیت های پروازی‌اش بوجود بیاورد. در خلال این چند سال چندین مسیر میان برد و دور برد داخلی و بلیط خارجی به مسیرهای پروازی هواپیماهای قشم ایر افزوده شد و کترینگ قشم ایر نیز تاسیس گردید.

کترینگ هواپیمایی قشم

گفتنی است کترینگ قشم ایر از جمله شرکت های زیرمجموعه هواپیمایی قشم ایر است که با هدف خدمت رسانی کترینگ فرودگاهی تاسیس شده و وظیفه تهیه میان وعده‌ها و غذاهای حین پروازهای این شرکت را برعهده دارد.

همانطور که می دانید در سال 1393 در پی مشخص شدن فعالیت های غیر قانونی بابک زنجانی بخصوص در حوزه نفتی، تمامی شرکت های منتصب به وی غیر فعال گردیدند! در ادامه و پس از بازداشت، محاکمه و مشخص شدن میزان بدهی های بابک زنجانی به دولت و ملت ایران، شرکت هواپیمایی قشم ایر نیز به عنوان بخشی از بدهی های وی به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

از سال 1393 هواپیمایی قشم مجددا وارد مرحله‌ای جدید از دوران حیات خود شد و از آن پس به عنوان یک شرکت هواپیمایی دولتی فعالیت های خود را ادامه داد.

در حال حاضر فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در تهران به همراه فرودگاه دیرستان واقع در منطقه آزاد قشم به عنوان قطب پروازهای این شرکت هواپیمایی شناخته می شوند و هزینه اضافه بار در فرودگاه امام استاندارد است  و پس از آنها نیز از فرودگاه بین المللی جزیره کیش به عنوان قطب دوم نام آورده می شود.

 

قشم ایر به کدام شهرها پرواز دارد؟

شرکت هواپیمایی قشم در حاضر مسیرهای پروازی متعددی را در داخل و خارج از کشور پوشش می دهد که از مهمترین مقاصد پروازی داخلی آن می توان به شهرهای زیر اشاره کرد:

بندر ماهشهر

شیراز

اصفهان

مشهد

کیش

تهران

بندر عباس

کرمانشاه

یزد

آبادان

ساری

ارومیه

همچنین در میان مقاصد خارجی پروازهای قشم ایر نیز باید از شهرهای زیر نام آورد:

مسکو، سوچی، سن پترزبورگ (روسیه)

زاگرب (کرواسی)

بلگراد (صربستان)

بروکسل (بلژیک)

بانکوک (تایلند)

دبی (امارات متحده عربی)

استانبول، اسپارتا، سابیها، ازمیر (ترکیه)

گوا (هندوستان)

لارناکا (قبرس)

بخارست (رومانی)

ایروان (ارمنستان)

تفلیس (گرجستان)

هامبورگ (آلمان) به زودی

البته لازم به ذکر است که قشم ایر علاوه بر مسیرهای پروازی خارجی ذکر شده، پروازهایی را هم به منامه در بحرین، دمشق در سوریه و عتبات عالیات در عراق انجام می دهد. همچنین قشم ایر در حوزه پروازهای باری نیز از جمله شرکت های فعال محسوب شده و با در اختیار داشتن 2 فروند هواپیمای معروف ایلوشین 76 این پروازها در مسیرهای شانگهای، کابل، اسلام آباد و استانبول انجام می دهد.

در اختیار داشتن 3000 صندلی آماده برای پرواز، راه اندازی سیستم های نوین فروش و خرید بلیط خارجی، بکارگیری نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده، ارائه خدمات پروازی یا کیفیت هواپیمایی قشم ایر توام با ایمنی و البته برخورداری از ناوگان پروازی مدرن شامل هواپیماهای کوتاه برد و دور برد را می توان از عمده دلایل مسیر رو به رشد این ایرلاین در سال های اخیر دانست.

ناوگان هوایی هواپیمایی قشم

ناوگان هوایی هواپیمایی قشم در حال حاضر دارای 21 فروند هواپیماست که در این میان تنها 14 فروند از آنها عملیاتی می باشند. جزئیات این هواپیماها به شرح زیر است:

هواپیمای فوکر 100 (Fokker 100) – تعداد 4 فروند – هر 4 فروند فعال می باشند.

هواپیمای فوکر 50 (Fokker 50) – تعداد 4 فروند – هیچ یک فعال نمی باشند!

هواپیمای ایرباس آ 320 (Airbus A320) – تعداد 3 فروند – دو فروند فعال می باشند.

هواپیمای ایرباس آ 300 سری 600 (Airbus A300-600) – تعداد 5 فروند – سه فروند فعال می باشند.

هواپیمای آر جی (RJ) – تعداد 5 فروند – سه فروند فعال می باشند.

 

خرید هواپیما توسط قشم ایر

بد نیست بدانید که پس از توافقات صورت گرفته میان شرکت های هواپیمایی ایرانی با کمپانی های هواپیماساز بزرگ جهانی، قشم ایر نیز به صف خریداران این هواپیما افزوده شد و توانست با شرکت بزرگ هواپیماسازی بوئینگ آمریکا بر سر خرید 10 فروند هواپیمای بوئینگ مدرن مدل 737 MAX توافق کرده و قرارداد لازمه را نیز منعقد کند. گفته شده است که این هواپیما پس از سال 2022 میلادی به تدریج تحویل این شرکت خواهند گردید!

 

سوانح هوایی قشم ایر

اما در خصوص حوادثی که تاکنون برای پروازهای این شرکت هواپیمایی رخ داده است، بد نیست بدانید که تاکنون هیچ یک از آنها باعث مجروح و یا کشته شدن مسافر و همچنین آسیب جدی به هواپیما نشده که از میان جدی‌ترین آنها باید به 3 مورد زیر اشاره کرد:

فرودین ماه سال 1394 – پرواز مسیر استانبول به تهران – انفجار در موتور سمت راست هواپیما در زمان تیک آف که در ادامه پرواز کنسل شده و هواپیما در باند متوقف شوید.

تیر ماه سال 1394 – پرواز مسیر ارومیه به تهران – پس از مشاهده شدن دود در کاکپیت، پرواز لغو شده و هواپیما به پارکنیگ منتقل می شود.

فروردین ماه سال 1395 – پرواز مسیر تهران به نجف – به علت بروز نقص فنی در لاستیک موفق به لندینگ در فرودگاه نجف نشده و به تهران بازگشت.

مهر ماه سال 1395 – پرواز مسیر قشم به مشهد – بروز نقص فنی پس از تیک آف که به موجه آن خلبان مجبور شد تا حدود یک ساعت در آسمان جزیره قشم پرواز کند؛ این هواپیما در ادامه در فرودگاه قشم فرود اضطراری کرد.

شرکت مسافرتی خرید بلیط هواپیما بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط هواپیما بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید درباره کلاس پرواز g اطلاعات خوبی به دست بیاورید تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری کنید. آرزوی سفری امن و پر از شادی را برای شما داریم.

برچسب ها {{item.name}}
;