کارت پرواز چیست -بالاپر

کارت پرواز چیست و چطور میتوانید بدون اینکه به فرودگاه بروید کارت پرواز سفرتان را دریافت کنید. کارت پرواز برگه ورود شما به هواپیماست. شما می توانید قبل از زمان رفتن به فرودگاه کارت پرواز هواپیما خودتان را دریافت کنید و با خیالی آسوده روانه فرودگاه شوید و در صف های طولانی فرودگاه نایستید.

اگر از آن دست افرادی هستید که حوصله‌ی ایستادن در صف‌های طولانی فرودگاه برای دریافت کارت پروازی (Check-In) را ندارید، احتمالا به دنبال راه حل دیگری بوده‌اید. سیستم Check-In آنلاین (کارت پرواز) بهترین گزینه برای شماست که بدون رفتن به فرودگاه کارت پروازی بگیرید، سفر هوایی راحت‌تری داشته باشید و از زمان خود حداکثر استفاده را ببرید.

کارت پرواز آنلاین را بیشتر بشناسید

کارت پرواز” از مهم‌ترین مراحل در سفرهای پرواز خارجی است. در هر مراحل پرواز داخلی یا خارجی، مسافر در کانتر کارت پرواز مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه، بلیط هواپیما و کارت شناسایی را به مسئول مربوطه ارائه می‌دهد تا کارت پروازی خود را دریافت کند. از آنجایی که افراد باید حتما از این بخش عبور کنند و صف بستن یکی از ملزومات کارت پرواز است، ممکن است یکی از طولانی‌ترین بخش‌های سفر هوایی را داشته باشید؛ مگر اینکه به دنبال راه‌حل دیگری باشید.

 

صف طولانی در کارت پرواز فرودگاهبه جای ایستادن در صف طولانی کارت پرواز فرودگاه از Check-In آنلاین استفاده کنید.

همان‌طور که سایت‌های خرید بلیط هواپیما این امکان را به ما می‌دهند که بدون سر زدن به آژانس‌های هواپیمایی بلیط بخریم، شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی از طریق اینترنت سیستم کارت پرواز آنلاین را راه اندازی کرده‌اند. برای کارت پرواز آنلاین دیگر نیازی نیست که زودتر از موعد و ساعت پروازمان به فرودگاه برویم تا در صف طولانی کارت پرواز بایستیم، فقط کافیست در خانه، محل کار و حتی در خیابان لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و … را برداریم و با رفتن به آدرس اینترنتی شرکت هواپیمایی موردنظر، شماره‌ی صندلی را انتخاب و کارت پروازی را بگیریم.

 

مزیت‌های کارت پرواز آنلاین

 راحتی و سهولت در استفاده: با رفتن به سایت ایرلاین و ورود اطلاعات، کارت پروازی خود را بگیرید.

 صرفه‌جویی در زمان: دیگر لازم نیست در صف طولانی بایستید تا کارت پروازی خود را بگیرید.

 انتخاب صندلی توسط خودتان: می‌توانید قبل از مسافران دیگر در زمان Check-In فرودگاه، صندلی بهتری انتخاب کنید.

ذخیره‌ی اطلاعات کارت پروازی: یک نسخه از کارت پروازی برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

اپلیکیشن‌های کارت پرواز آنلاین: امروزه بیشتر شرکت‌های هواپیمایی در کنار سایت کارت پرواز آنلاین خود، اپلیکیشنی برای این کار منتشر کرده‌اند.

چگونه آنلاین کارت پرواز را دریافت کنیم؟

همان‌طور که قبلا گفتیم بسته به ایرلاین‌ها یا همان شرکت‌های هواپیمایی، سیستم کارت پرواز آنلاین در سایت آن‌ها قرار گرفته است. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که این ویژگی را در سایت آن‌ها بررسی کنید. ممکن است بعضی از فرودگاه‌ها در شهرهای مختلف، کارت پرواز آنلاین نداشته باشند. خوشبختانه مراحل کار بسیار ساده است و در قدم اول به اطلاعات گذرنامه و بلیط خود احتیاج دارید. بقیه‌ی فرآیند در اکثر ایرلاین‌ها مشابه یکدیگر است و شامل ۴ مرحله‌ی کلی است:

مرحله 1 گام اول: رفتن به سایت ایرلاین مربوطه از طریق ورود اطلاعات خواسته شده (شماره مسافر یا کد رزرواسیون)

مرحله 2 گام دوم: چک کردن اطلاعات بلیط پرواز خارجی (روز، ساعت و شماره‌ی پرواز، فرودگاه مبدا و مقصد و کلاس پروازی)

مرحله 3گام سوم: انتخاب صندلی و تایید

مرحله 4گام چهارم: پرینت یا ذخیره‌ی اطلاعات کارت پروازی (Boarding Pass) در موبایل و ایمیل شخصی‌

 

نکاتی که باید در Check-In Online بدانید

فقط کیف دستی دارید؟ پس نیازی نیست که به کانتر چک بلیط بروید، در غیر این صورت و باید برای بررسی چمدان و بار خود از کانتر چک بلیط عبور کنید.

 از سایت seatguru استفاده کنید تا موقعیت صندلی‌ها را در قسمت Seat Map هر هواپیما ببینید. اگر چشم‌انداز و دیدن آسمان برای‌تان مهم است به سراغ صندلی‌های عقبی بروید اما اگر به دنبال تلاطم و تکان هوایی کمتر هستید، صندلی‌های وسط و نزدیک بال را انتخاب کنید.

نسخه‌ دوم کاغذی یا الکترونیکی از برگه‌ی کارت پرواز داشته باشید.

برای استفاده‌ی راحت‌تر و سریع‌تر از خدمات کارت پرواز آنلاین از اپلیکیشن هر شرکت هواپیمایی استفاده کنید.

قوانین کارت پرواز آنلاین شرکت‌های هواپیمایی متفاوت است. هرکدام طبق قوانین خود از ۷۲ ساعت تا ۹۰ دقیقه قبل از پرواز به شما اجازه‌ی چک این آنلاین را می‌دهند.

شرکت مسافرتی خرید بلیط هواپیما بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید درباره سوار شدن به هواپیما بدون کارت ملی اطلاعات خوبی به دست بیاورید تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری نمایید. آرزوی سفری امن و پر از شادی را برای شما داریم.

برچسب ها {{item.name}}
;