چگونه بلیط چارتر را کنسل کنیم - بالاپر

چگونه بلیط چارتر را کنسل کنیم. اگر بخواهیم صادقانه جواب این سوال را بدهیم. شما بعد از خرید بلیط چارتر به هیچ وجهی نمی توانید آن را کنسل کنید. اگر از خرید خودتان به هر دلیلی پشیمان شده باشید هزینه ای به شما استرداد نمی شود. قیمت پرواختی شما هم کاملا از بین می رود.

البته برخی از شرکت های مسافرتی برای جلب نظر مسافران تحت شرایطی بلیط چارتر را کنسل می کنند و با توجه به مقررات خودشان مبلغی را استرداد می دهند.

برای خرید بلیط های داخلی وارد کردن کد ملی و در پروازهای خارجی شماره پاسپورت الزامی میباشد. در صورت هر گونه اشتباه مسئولیت آن به عهده فرد رزرو کننده میباشد.

بلیط های خریداری شده ای که کمتر از ۵ ساعت به زمان پرواز مانده را حتما به صورت تلفنی پیگیری کنید تا نام مسافر در لیست پرواز وارد شده باشد.

استرداد بلیط:

شرایط کنسلی بلیط فقط در روزهای غیر تعطیل و ساعات اداری میسر است.

در صورت نیاز به استرداد بلیط ، تامین کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده ، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد .

تذکر : در مواردی نیز ممکن است تامین کننده اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیما به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیرد و تمامی چارتر کننده گان ملزم به رعایت قوانین CRCN   می باشند لیکن در بعض از موارد ، برخی از آژانس ها بطور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در میآورند، در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت .

در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید .

چگونه بلیط چارتر را کنسل کنیم

کلاسهای ارزان قیمت از مقررات کنسلی بلیط چارتر خارج هستند و امکان کنسل و استرداد آنها وجود ندارد.

ایران ایر کلاس    N

آسمان    کلاس    B

تابان     کلاس  U – H

قشم ایر  کلاس   N- R

کاسپین  کلاس L   نود درصد جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما دارد

ماهان کلاسنود درصد جریمه دارد

 

تغییر نام :

تغییر نام بلیط درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده صورت می گیرد و خسارات آن با مسافر خواهد بود .

 

جابجایی بلیط :

جابجایی بلیط تنها با سهمیه ی بلیط آژانس چارتر کننده ی اولیه امکان پذیر است و پرداخت خسارات احتمالی بر عهده ی مسافر میباشد .

 

جاماندن مسافر:

متاسفانه بنابر شرایط کنسلی بلیط چارتر در پروازهای چارتر، جاماندن مسافر به منزله خسارت صد درصد است و هیچ وجه ای برگردانده نمیشود و تمامی مسئولیت آن با مسافر است .

شرکت مسافرتی خرید بلیط هواپیما بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. 

تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده

در برخی از شرایط کنسلی بلیط چارتر هواپیما آژانس چارتر کننده بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تامین کننده هواپیمایی و رتبه بندی ایرلاین های داخلی و … مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت.

 

بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب :

در برخی از موارد چارتر کننده اقدام به فروش بلیط با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند  که در توجیه خدمات تور و… را برای قانونی شدن این امر به مسافر تحمیل خواهد نمود.( در برخی از موارد نیز بطور غیر قانونی اقدام به این امر می نمایند)

در چنین مواردی شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده منصرف از نرخ بلیط تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید.

هر گونه خرید از این سایت خرید بلیط دل سفر به صورت آنلاین، آفلاین، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به منزله تایید قوانین است.

 

برچسب ها {{item.name}}
;