بلیط چارتر هواپیما با تضمین بهترین قیمت در میان چارتر ها - بالاپر

بلیط چارتر هواپیما در سال های اخیر از نقش تعیین کننده ای در سفرهای توریست ها برخوردار شده است. بلیط چارتر هواپیما با تضمین بهترین قیمت در میان چارتر ها را با بالا پر تجربه کنید با خودش آرامش و آسودگی را به ارمغان آورده است.  البته باید چیز جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما این بلیط را هم در نظر بگیرید. احتمالا دو عامل را برای اهمیت این بلیط ها بتوان برشمرد. یکی ارزان بودن قیمت این بلیط ها در مقایسه با بلیط های سیستمی و دومی در دسترس بودن این بلیط ها برای بسیاری از مسافران. [قیمت بلیط هواپیما] برخی شرکت های مسافرتی که بلیط چارتر را به مسافران ارائه می دهند به صورت سالیانه یا برای زمان های مشخص, همه یا قسمتی از صندلی های یک هواپیما و مسیر هوایی را از ایرلاین ها به صورت دربست اجاره می کنند و آن بلیط ها را به مسافران آن پروازها به فروش می رسانند.

شرکت بلیط چارتر دهنده؟

به این شرکت های مسافرتی که اجاره کننده بلیط ها هستند شرکت چارتر کننده و به ایرلاین هایی که همه بلیط ها یا قسمتی از بلیط های یک هواپیما را به اجاره می دهند شرکت چارتر دهنده می گویند. در این حالت مسافران بلیط مسیر خودشان را به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی یا ایرالاین ها خریداری نمی کنند, بلکه بلیط مقصدشان را از شرکت چارتر کننده یا همان آژانس های مسافرتی تهیه می کنند.

قیمت بلیط چارتر

قیمت بلیط چارتر را نیز این آژانس های مسافرتی یا شرکت چارتر کننده مشخص می کند و  ایرلاین در این مورد دخالتی ندارد. ایرلاین که صندلی های هواپیمای خودش را به آنها اجاره می دهند تمام هزینه آنها را به صورت یکجا از این آژانس ها می گیرد و کاری به قیمت بلیط چارتر شده به مسافر ندارد. قیمت بلیط چارتر در ساعت ها و روزهای مختلف هفته متغیر است و این قیمت را خود آژانس چارتر کننده در ساعات و ایامی که به دلخواهش باشد تغییر می دهد. به همین خاطر در شرایط و مناسبت های خاصی قیمت بلیط را بالا و پایین می کند.

هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم این افزایش و کاهش بلیط چارتر شده نوسانات زیادی را تجربه می کند و احتمال اینکه این بلیط بیشتر یا کمتر شود وجود دارد

بهترین زمان خرید بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر بهترین روش برای پیدا کردن قیمت مناسب برای خرید و رزرو بلیط هواپیما است. بلیط های چارتر به خاطر علت های متعددی به فروش می رسند. یکی از این علت ها نبود مسافر و سفر هوایی در برخی از فصل ها در مسیرهای خاصی است. در طول سال پیش می آید یک مسیر هوایی دارای مسافر کمی برای مسافرت به آن مقصد می شود, شرکت های چارتر کننده هم که بلیط آن مسیر را اجاره کرده اند مجبور می شوند بلیط آن مسیر را با قیمت کمتری به مسافران بفروشند تا بتوانند صندلی های خالی هواپیما را پر کنند.

بلیط چارتر هواپیما بالاپر

چرا بلیط چارتر این قدر طرفدار دارد و می فروشد؟

زمان هایی هم است که قیمت بلیط چارتر بیش از اندازه زیاد است و به همین خاطر مسافران کمی از آنها استقبال می کنند. در این حالت نیز شرکت های چارتر کننده برای جذب مسافر بیشتر قیمت بلیط چارتر خودشان را پایین می آورند. زمان هایی هم است که کیفیت پرواز ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها خیلی پایین است و مسافرهای کمی خواهان سفر با آن ایرلاین هستند. در این حالت نیز آژانس های اجراه کننده پرواز قیمت بلیط چارتر را ارزان تر می کنند تا مسافران را به برای مسافرت با پروازشان ترغیب کنند. در تمام این موارد شرکت های هواپیمایی قیمت های خودشان در مسیرهای داخلی و خارجی را کاهش می دهند و تلاش می نمایند با کم کردن قیمت ها و جلب رضایت مشتریان بلیط های خودشان را به فروش برسانند و صندلی های جامانده را پر کنند.

این پایین آوردن قیمت بلیط چارتر به مسافران این امکان را می دهد تا بتوانند با قیمت ارزان تری به سفرهای خود بروند.

قیمت بلیط چارتر با توجه به مسیرهای داخلی و خارجی, زمان مسافرت و نوع شرکت هواپیمایی و امکاناتی که در پرواز ارائه می شود متغیر است. این قیمت ها می تواند با در نظر گرفتن شرایط مسافران از طریق سایت شرکت ارائه دهنده خدمات قابل دریافت و خریداری باشد. تنها کاری که مسافر باید انجام دهید این است که مقصد و زمان حرکت اش را مشخص نماید.

خرید بلیط چارتر ارزشش را دارد یا نه؟

 1. شما بلیط چارتر را می توانید از راه های زیر خریداری کنید.
 2. اولین راه از طریق آژانس های مسافرتی است. دوم از طریق شرکت هایی که خدمات خرید اینترنتی بلیط چارتر را به مسافران ارائه می دهند. سومین راه از طریق خود خطوط هوایی – البته این راه همیشگی نیست و در برخی از اوقات در خود ایرلاین ها هم بلیط چارتر پیدا می شود.
 3. خرید بلیط چارتر همواره آسان تر و سریعتر از بلیط سیستمی است. خرید بلیط چارتر جزء کلمات کلیدی پرکاربردی است که توسط کاربران در فضای مجازی جستجو می شود. خرید بلیط چارتر به خاطر ارزان بودن قیمت آن در شرایطی در بین کاربران و مسافران مشهور شده است.
 4. بلیط های چارتر را می توانید هم برای مسیرهای داخلی و هم برای مسیرهای خارجی پیدا کنید.
 5. برای پیدا کردن این بلیط ها کافی است وارد سایت بالاپر با هر سایت ارائه دهنده بلیط چارتر شوید و با وارد کردن میدا, مقصد و زمان حرکت تان کلید جستجو را بزنید تا فهرستی از پروازهای این نوع بلیط را مشاهده کنید و از بین آنها هر کدام که با شرایط و بودجه شما هماهنگ بود را انتخاب و خریداری کنید.
 6. پروازهای چارتر را می توانید به صورت های مختلفی تهیه کنید. می توانید بلیط را به صورت جداگانه خریداری کنید یا اینکه بلیط را به همراه هتل محل اقامت تان تهیه کنید. یک راه دیگر هم خرید بلیط چارتر به صورت تور است و حتی می توانید تورها را در یک بسته کامل مسافرتی که شامل پرواز, هتل محل اقامت و شهرگردی است خریداری کنید.
 7. در صورتی که بخواهید پرواز خودتان را به وسیله یک آژانس توریستی خریداری کنید, نخست زمان حرکت تان و مقصدتان و بسته تور دلخواه تان را انتخاب کنید و بعد از رزرو آن تمامی موارد انتخابی را به صورت کامل بررسی کنید و بعد از اطمینان نسبت به خرید آن اقدام کنید.
 8. ما در سایت بالاپر به شما توصیه می کنیم که برای جلوگیری از مشکلات احتمالی حتما از آژانس ها و شرکت ها معتبری اقدام به خرید بلیط چارتر و خرید تور کنید تا هزینه ای که برای خرید بلیط چارتر می پردازید با کمال آرامش  بدون هیچ نگرانی بعدی باشد.
 9. بالاپر به شما توصیه می کند در زمان خرید بلیط چارتر حتما در انتخاب مقصد و زمان پروازتان نهایت دقت را به خرج بدهید. چون بعد از اینکه بلیط چارتر را خریداری کردید و سفارش خودتان را قطعی نمودید امکان لغو و استرداد بلیط چارتر وجود ندارد و براساس مقررات این نوع بلیط شما نمی توانید بسته مسافرتی یا بلیط خریداری شده را پس بدهید و هزینه پرداخت شده تان را بازپس بگیرید.
اگر بلیط چارتر را به هر دلیلی لغو کنید با جریمه های زیادی نیز روبه رو خواهید شد و در واقع بلیط شما به صورت کامل باطل خواهد شد و از اعتبار ساقط می شود و مجبور خواهید بود دوباره نسبت به خرید بلیط اقدام کنید و دوباره مبلغ بلیط را بپردازید.
 • اگر بلیط چارتر را برای سفرهای خارجی خریداری می کنید در باره اعتبار پاسپورت تان مطمئن شوید و بررسی کنید که شش ماه به زمان انقضای آن مانده باشد. اگر در این باره کوتاهی کنید آژانس ها و سایت های ارائه دهنده بلیط چارتر هیچ مسئولیتی درباره آن به عهده نخواهند گرفت و تمام مسئولیت آن برعهده خود مسافر خواهد بود.

یک نکته دیگر درباره بلیط های چارتر:

 • نکته دیگری که در خرید بلیط چارتر برای سفرهای خارجی باید رعایت کنید این است که آژانس های مسافرتی هیچ مسئولیتی در برابر گرفتن ویزای شما به کشور مقصدتان ندارند و اگر این نکته مهم را نادیده بگیرید بلیط خریداری شده لغو شده و هیچ مبلغی به شما برگردانده نخواهد شد. ضرر لغو سفر و عدم استرداد بلیط برعهده خود مسافر خواهد بود.

پروازهای چارتر

شما در این پروازها همه شرایط و امکانات پروازهای سیستمی را دریافت می کنید و خدماتی که در این پروازها ارائه می شود تفاوتی با پروازهای سیستمی ندارد. امکاناتی که شامل نقل و انتقال مسافر از پایانه مسافری به هواپیما و برعکس است, امکانات پذیرایی در هنگام سفر با هواپیما و اگر بسته کامل مسافرتی را خریداری کنید از همان بسته های مسافرتی سیستمی برخوردار خواهید شد.در پروازهای چارتر مسافران می توانند از بیمه مسافر استفاده کنند. هر گونه تاخیر و یا ایراد احتمالی در پرواز و زمان حرکت هواپیما از طریق اس ام اس یا ایمیل به اطلاع شما می رسد.

 

مزیت بلیط چارتر:

مزیت اصلی بلیط چارتر در آن است که مسافر با این بلیط می تواند با وارد کردن مبدا و مقصد و زمان حرکتش به فهرست بلندی از پروازها و هواپیما دسترسی داشته باشد و از بین آنها بهترین و مناسب ترین بلیط را برای مسافرت خودش انتخاب و خریداری کند.

معایب بلیط چارتر:

جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما  خیلی ساده وجود ندارد. یعنی بلیط که خرید کردید را نمی شود پس داد به همین راحتی! بالاپر به شما پیشنهاد می کند پیش از مسافرت موارد زیر را برای راحتی بیشترشان تهیه کنید بعد اقدام به خرید بلیط چارتر کنید.

ابتدا از اعتبار گذرنامه و پاسپورت خودتان مطمئن شوید و اگر نیاز به تمدید دارد آن را در سر وقت مناسب تمدید کنید. درباره شرایط حقوقی و سیاسی مسافرت به کشور موردنظر تان تحقیق جامعی بکنید و درباره این موضوع اطلاعات موردنیازتان را به دست بیاورید و از همه چون و چراهای سفر به آن کشور اطمینان حاصل کنید.

 • درباره اینکه سفر به کشور موردنظرتان نیاز به ویزا دارد یا نه تحقیق کنید و از این موضوع مطمئن شوید.
 • اگر برای سفر به کشور دلخواه تان نیاز به ویزا بود هر چه سریعتر به نمایندگی آن کسور در ایران بروید و از شرایط سفر به آن کشور و شرایط گرفتن ویزا پرس و جو کنید و هر چه زودتر با توجه به شرایط ویزای خودتان را تهیه کنید.
 • اگر احساس می کنید گه گرفتن ویزا زمان زیادی را از شما می گیرد می توانید انجام مراحل اخد ویزا را به آژانس های مسافرتی یا شرکت هایی که در این باره فعالیت می کنند بسپارید و بعد از اینکه ویزای شما به کشور دلخواه تان آماده شد نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام کنید.

تحت هیچ شرایطی به دلال ها و واسطه ها اعتماد نکنید. کار تهیه ویزا و خرید و رزرو بلیط و محل اقامت تان را به از افراد و شرکت های معتبر بخواهید و به شرکت ها و آژانس های نامعتبر اعتماد نکنید که بعدا از این کار پشیمان خواهید شد و ضررهای بی بازگشتی را متحمل خواهید شد و احتمال دارد در طول سفر دچار سرگردانی شوید. تا می توانید برای سفرهای خارجی خودتان بلیط مستقیم و بدون توقف خریداری کنید. چون بلیط های چندمنظوره هم زمان زیادی از شما می گیرند و نسبت به بلیط های مستقیم و بدون توقف هزینه زیادی نیز دارند. بهترین راه برای خرید بلیط چارتر در مسیرهای پرواز داخلی و خارجی وارد شدن به سایت بالاپر است. شما در سایت بالاپر می توانید با انتخاب مقصدتان آسان تر و سریعتر بلیط دلخواه تان را رزرو و خریداری کنید.

بلیط چارتر بالاپر؟

خرید آنلاین بلیط چارتر

امروزه همه شرکت های هواپیمایی در سایت های خودشان بلیط های پرواز خود را به فروش می رسانند. شرکت های هواپیمایی با این روش می توانند بلیط های خودشان را زودتر بفروشند و مسافران نیز می توانند بدون مراجعه حضوری به آژانس ها و شرکت های هوایی بلیط دلخواه خودشان را از خانه به راحتی خریداری کنند.

این روش جلوی خریدهای خارج از برنامه را خواهد گرفت و شما با قیمت های ثابت و یکسانی برای همه مسافران روبه رو خواهید شد. از طرفی از سفرهای داخل شهری و گیر کردن در ترافیک شهری و آلودگی هوا نیز خبری نخواهد بود. همچنین در صف های طولانی خرید بلیط وقت تان را به هدر نخواهید داد. همانطور که تا حالا متوجه شده اید بلیط چارتر به معنی بلیط ارزان نمی باشد. برخی زمان ها این نوع بلیط با قیمت های گران تری ارائه می شود ولی زمان هایی هم وجود دارد که بلیط چارتر با کمترین مقدار خود و با تفاوت فاحشی از سایر بلیط ها در اختبار مسافران قرار می گیرد.

قیمت بلیط های چارتر در بازه های زمانی متفاوت با توجه به شرایط هر یک از آژانس های چارتر کننده بلیط ها تغییر می کند. مثلا در زمانی که مسافر زیادی برای یک مقصد وجود دارد نباید انتظار بلیط ارزان از این بلیط ها داشته باشید.

اما در زمان هایی که مسافر کمی در یک مقصد وجود دارد و همه مسافران از آنجا در حال برگشتن هستند تا هنوز اقدام به مسافرت نکرده اند می توانید بلیط ارزان تری را از این پروازهای چارتر نصیب خودتان کنید. در این زمان ها شرکت های چارتر کننده چون نمی خواهند صندلی هایشان خالی پرواز کند حتما قیمت بلیط را کاهش خواهند داد. خرید آنلاین بلیط چارتر می تواند با آسانی به وسیله یک سایت معتبر و جامع صورت گیرد. شما باید فقط صبر و حوصله به خرج بدهید تا به بلیط چارتر دلخواه تان برسید. سایت بالاپر یکی از جامع ترین سایت های ارائه دهنده بلیط چارتر است که تمام شرایط لازم برای خرید بلیط شما را به صورت یکجا فراهم کرده است. شما در سایت بالاپر به تمامی بلیط ها و هواپیماهای شرکت های مختلف دسترسی دارید و می توانید بلیط های سیستمی و چارتر دلخواه تان را در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. بلیط چارتر ارزان بسیاری از سفرهای ارزان با بلیط چارتر آغاز می شوند.

البته پروازهای چارتر لحظه آخری بهترین نوع این پروازها هستند که بلیط ارزان تری را به مسافران ارائه می دهند. بلیط چارتر در زمان های می تواند گران تر هم باشد پس اینگونه فکر نکنید که بلیط چارتر در هر حالتی ارزان تر از سایر بلیط ها است. مثلا در روزهای تعطیلات نوروز و یا زمانی های که فصل توریستی برای یک شهر است و مردن دوست دارند در آن روزها در آن شهر باشند بلیط مسیر آن پرواز با قیمت های گران تری به مسافران ارائه می شوند و شرکت های چارتر کننده هم از این فرصت استفاده می کنند و بلیط های چارتری خودشان را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند. البته در شرایطی شما می توانید بلیط ارزان چارتر را پیدا کنید که نکته هایی را در انتخاب بلیط و زمان خرید آن در نظر داشته باشید. یافتن بلیط چارتر ارزان به دو چیز وابسته است. اگر به این دو نکته در طول خرید بلیط چارتر توجه کنید به احتمال زیاد خواهید توانست بلیط ارزان تری را برای سفرتان تهیه کنید.

یکی از این موارد توجه به مقصد مسافرت تان است. دومین مورد مربوط به زمان مسافرت شماست. این دو نکته را باید با هم در هنگام خرید بلیط لحاظ کنید. چه زمانی قصد دارید به شهر موردنظرتان مسافرت کنید. اگر می خواهید با بلیط ارزان تری به آن شهر سفر کنید باید زمان مناسب سفر به آن شهر را نیز پیدا کنید تا بلیط سفرتان ارزان تر در بیاید. پس باید زمان هایی را برای سفر تان انتخاب کنید که افراد کمی مشتاق سفر به شهر موردنظر شما باشند. مثلا نیمه دوم فروردین ماه شاید زمان مناسبی برای مسافرت باشد. چون کسانی که در ایان نوروز به آن شهر رفته اند در حال برگشت هستند و کم کم آن شهر خلوت تر می شود و بلیط کمتری نیز به مقصد آن شهر به فروش می رسد. یا شاید اوایل اسفند برای مسافرت بهتر باشد. این زمان هم درست زمانی است که هنوز مسافران زیادی راهی سفر نمی شوند.

این زمان ها فرصت خوبی برای سفرهای ارزان تر و خرید بلیط چارتر ارزان به شما می دهد. در هر صورتی آژانس های مسافرتی برای اینکه صندلی های چارتر شده خودشان را پر کنند مجبور هستند قیمت های پروازشان را تا مقدار قابل توجهی پایین بیاورند. چون آنها نمی خواهند پروازشان با صندلی خالی و بدون مسافر پرواز کند. برای اینکه فروش بلیط برای این شرکت ها راحت شود ارزان کردن بلیط بهترین راهکار است. در برخی از مسیرها که در فصل سرما مسافر زیادی دارند و بسیاری از مسافران در این زمان مشتاق سفر به آنجا هستند- مثل جزیره های کیش و قشم- بلیط چارتر ارزان تری را به خود می بینید.

 • به یک نکته نیز در پیدا کردن بلیط چارتر توجه کنید و آن اینکه هیچ وقت انتظار نداشته باشید که بلیط رفت و برگشت خودتان را از یک شرکت هواپیمایی خریداری کنید. زیرا در برخی از زمان های قیمت های برخی از این شرکت های هواپیمایی در سفرهای رفت و برگشت گران تر می شود.
 • ولی در صورتی که در شرکت های هواپیمایی گوناگون می خواهید بلیط دلخواه تان را پیدا کنید مطمطن باشید که بلیط چارتر ارزان تر و حتی بلیط سیستمی و آفر به صرفه تری را نیز پیدا خواهید کرد. پس باید کمی صبر و حوصله به خرج بدهید و در جستجوی خودتان برای بلیط ارزان مصمم تر باشید.

توجه کنید که در هنگام خرید بلیط چارتر ارزان برخی از شرکت های هواپیمایی بابت بارهای اضافی شما هزینه های زایدی را نیز دریافت می کنند که این هزینه ها به هزینه سفر شما تحمیل می شود و می تواند برنامه ریزی شما را با مشکل مواجه کند. بنابراین همیشه به دنبال بلیط ارزان نباشید در انتخاب بلیط به موارد اینچنینی نیز توجه کنید. با دقت در این موارد نیز بلیط شما ارزان تر در می آید. بالاپر به منزله یک سایت معتبر و جامع فروش بلیط هواپیما تمامی بلیط های سیستمی و چارتر تمامی ایرلاین های معتبر داخلی و خارجی را با قیمت های ارزان در اختبار شما می گذارد. شما می توانید بلیط موردنظرتان را از میان هزاران بلیط مسیرهای پروازی داخلی و خارجی انتخاب نمایید و با تخفیف ها و پیشنهاد های ویژه بالاپر بلیط ارزان تری را برای سفر به مقصد دلخواه تان تهیه کنید.

بالاپر به شما کمک می کند تا فهرست بلیط  چارتر را به صورت یکجا برای پروازهای مختلف در اختبار داشته باشید و به راحتی بلیط موردنیازتان را از این سایت انتخاب و خریداری کنید.

البته نباید فکر کنید که بلیط گران یک مقصد می تواند شما را از سفر به آنجا منصرف کند. بالاپر رویای سفر شما به هر کشور و هر شهری را با ارزان ترین بلیط ها میسر می کند و شما با عضویت در شبکه های اجتماعی آن می توانید از آخرین اخبار و تورهای داخلی و خارجی چارتر شده باخبر شوید. همکاران ما با نهایت دقت و صبوری آماده ارائه مشاوره های لازم برای مسافرت شما هستند و بدون هیچ محدویت زمانی  مکانی شما را از قیمت های بلیط های پروازهای چارتر باخبر می کنند تا شما به بلیط دلخواه تان دسترسی پیدا کنید و آن را خریداری نمایید.

سوالات تخصصی:

چگونه بلیط چارتر را کنسل کنیم؟


منابع:
[Mythbusters: What are charter flights and how to find a good deal]

 

برچسب ها {{item.name}}
;