رتبه هواپیمایی ماهان در جهان - بالاپر

رتبه هواپیمایی ماهان در جهان با خدمات و امکانات و کلاس های پروازی متنوعی که به مسافران ارائه می دهد در سطح جهانی بهبود چشم گیری داشته است و رتبه هواپیمایی ماهان در جهان در حد قابل قبولی قرار گرفته است.

هواپیمایی ماهان شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است، که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۷۱ در کرمان تأسیس گردید و نام ماهان ایر نیز برگرفته از ماهان شهری در ۳۵ کیلومتری کرمان است. سهام‌دار عمدهٔ این شرکت مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است. شرکت هواپیمایی ماهان هم‌اکنون ناوگانی متشکل از ۵۴ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و روزانه به ۵۲ مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم دارد.

ایرلاین ماهان که نامی شناخته شده در صنعت هواپیمایی کشور است؛ یکی از شرکتهای خصوصی ایرانی است و دفتر مرکزی آن در تهران واقع است. این شرکت در سال ۱۳۷۲ (1992 میلادی) توسط بخش خصوصی در کرمان تاسیس گردید و طی مدت زمان کوتاهی به یکی از خوشنام ترین های این عرصه بدل گشت.

ماهان جزء شرکتهایی است که اخیرا رشد چشمگیری در عرصه هواپیمایی کشور داشته و رتبه هواپیمایی ماهان در جهان و خاورمیانه افزایش یافته است و در زمره ایرلاینهای ایمن خاورمیانه قرار دارد.

بلیط هواپیما ماهان

بلیط خارجی هواپیما ماهان، برای مشتریان این شرکت در دو کلاس پروازی تجاری و معمولی قابل دسترس است. این بلیط ها به طور کل و نسبت به خدمات ارائه شده در این ایرلاین، از قیمت معقولی برخوردارند از این رو اغلب، به مشتریانی که به دنبال خریدی مطمئن و مقرون به صرفه هستند تهیه بلیط هواپیما ماهان توصیه می شود.

برای خرید بلیط هواپیما ماهان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید بلیط خارجی بالاپر مراجعه کنید.

 

بطور کلی ناوگان هواپیمایی این شرکت 52 فروند هواپیما را شامل می شود که از این تعداد 36 فروند آن فعال می باشند. این مجموعه پروازهای داخلی خود را با پرواز در مسیر تهران – کرمان و پرواز های خارجی اش را با پرواز در مسیر تهران – دمشق آغاز کرد.

جالب است بدانید؛ سهامدار اصلی این ایرلاین مؤسسه خیریه مولی الموحدین است.

 

کلاسهای پروازی شرکت هواپیمایی ماهان

این ایرلاین دارای 2 کلاس پروازی تجاری و معمولی است که بسته به نوع پرواز (داخلی یا خارجی)، در ارائه برخی از خدمات پروازی با هم تفاوت دارند.

البته لازم به ذکر است بین بیزینس کلاسهای پروازهای داخلی و خارجی اشتراکات زیادی وجود دارد و این تفاوتها اغلب در مواردی نظیر امکان پخش DVD/MP3 شخصی و برخی دیگر از موارد خاص می باشد که در کلاس تجاری پروازهای خارجی بر خلاف پروازهای داخلی، میسر است.

 

کلاس تجاری هواپیمایی ماهان

بیزینس کلاس ایرلاین ماهان دارای فضایی ایده آل و مناسب جهت استراحت، کار و یا مطالعه می باشد. این محیط با ایجاد فضای کافی و تنظیمات صندلی، راحتی و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد و شادابی و نشاطتان را تا رسیدن به مقصد حفظ خواهد کرد.

 

کلاس معمولی

این محیط که با 31 صندلی اشغال شده است؛ در قیاس با بسیاری از ایرلاین های دیگر فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد تا آرامشی نسبی را تا مقصد تجربه کنید.

بیزینس کلاس پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان

پذیرایی: غذاهای ویژه ایرانی و بین المللی، انواع نوشیدنی ها.

سرگرمی: مجهز به تلویریونهای 42" در کابین.

کلاس معمولی در پروازهای داخلی

پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها.

سرگرمی: مجهز به تلویریونهای 42" در کابین.

 

بیزینس کلاس پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان

پذیرایی: غذاهای ویژه ایرانی و بین المللی، انواع نوشیدنی ها.

سرگرمی: مجهز به تلویریونهای 42" در کابین، امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 شخصی هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت.

خرید داخل پروازی: امکان خرید از برندهای معتبر دنیا در حین پرواز.

خدمات آسایش: اهدای هدیه کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری در پروازهای طولانی، اهدای هدیه به کودکان 2 تا 12 سال، ارائه پتو و بالش بستهبندی و ضدعفونی شده.

کلاس معمولی در پروازهای خارجی

پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها.

سرگرمی: مجهز به تلویریونهای 42" در کابین.

 

مسیرهای پرواز ماهان

ایرلاین ماهان مقاصد پرواز متفاوتی در سراسر دنیا را پوشش می دهد که از میان مقاصد داخلی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پروازهای ماهان از تهران به مقاصد: مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرم آباد، زابل، زاهدان، ساری، سنندج، سیرجان، شیراز، قشم، کرمانشاه و رفسنجان.

پروازهای ماهان از ساری به مقاصد: مشهد و تهران.

پروازهای ماهان از قشم به مقاصد: تهران، اصفهان و کرمان.

پروازهای ماهان از کرمان به مقاصد: تهران و مشهد.

پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: تهران، ساری، کرمان، اهواز، بندرعباس، اصفهان، زنجان و کیش.

پروازهای ماهان از بندرعباس به مقاصد: مشهد، تهران و تبریز.

این شرکت همچنین به مقاصد خارجی زیر نیز پرواز دارد:

پروازهای ماهان از تهران به مقاصد: دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، آلماتی، نجف، کابل، گوانگجو، کویت، میلان، مسکو، وارنا، سنت پترزبورگ و جده.

پروازهای ماهان از دبی به مقاصد: تهران، قشم، لار و مشهد.

پروازهای ماهان از کویت به مقاصد: تهران، شیراز و مشهد.

پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: دبی، نجف، کویت، جده، دمام، استانبول، دمشق و بیروت.

 

خدمات بار شرکت هواپیمایی ماهان

ایرلاین ماهان، فعالیت خود در زمینه حمل بار را نخستین بار در سال 1376 با دو فروند هواپیمای ایلیوشین آغاز کرد و با به خدمت گرفتن اولین ایرباس در ناوگان هوایی خود در سال 1378، پروازهایش را در زمینه حمل و نقل هوایی گسترش داد. این ایرلاین در حال حاضر با در اختیار داشتن ناوگان عملیاتی مطمئن و مدرن و نیز پوشش مناسب مسیرهای هوایی داخلی و بین المللی، عنوان کارآمدترین شرکت هواپیمایی ایران را به خود اختصاص داده است. خدمات این شرکت در بستری مطمئن، ایمن و از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ماهان همواره تلاش کرده است در جهت اهدافی گام بردارد که در آن رعایت استانداردها، موازین و مقررات ملی و بین المللی در اولویت قرار گیرند؛ از این رو ارتقا و گسترش خدمات حمل و نقل و جدول درصد جریمه بلیط های داخلی چه از نظر کیفی و چه کمی در خط مشی شرکت قرار دارد و رتبه هواپیمایی ماهان در جهان را بهبود بخشیده است و امید است با حفظ سلامت بار و با بهره گیری از پرسنل متخصص و توانمند به این مهم دست یابد.

شرکت های تابعه و همکار هواپیمایی ماهان

برخی از شرکت هایی که با ایرلاین ماهان همکاری دارند:

*خدمات فرودگاهی سامان

این شرکت که در اردیبهشت ماه سال 1384 همزمان با افتتاح فرودگاه امام خمینی(ره) در تهران شروع به فعالیت کرد؛ هم اکنون با در اختیار داشتن 2300 نفر پرسنل به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در فرودگاه های بین المللی امام خمینی(ره)، مهرآباد، مشهد، اصفهان، کرمان، بندرعباس و همدان است.

لازم به ذکر است دو ایرلاین داخلی ماهان و آسمان از سهامداران اصلی این شرکت می باشند.

 

کیترینگ آرمان

ساختمان این شرکت در ابعاد 8000 متر مربع، در نزدیکی مرکز نمایشگاه های هوایی تهران قرار دارد و با در اختیار داشتن آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز یکی از نام آشناترین کیترینگ های منطقه است.

این مرکز در حال حاضر با 600 نفر پرسنل، روزانه آمادگی تهیه 24000 پرس غذا را دارد.

 

جهان ترابر ماهان

این شرکت که در راستای سرعت بخشی در عرصه حمل و نقل تولیدات انبوه و با ارزش در کشور ایجاد شده است؛ همواره در تلاش است با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، جایگاهی ویژه ای در ناوگان هوایی منطقه کسب کند.

 

تاریخچه هواپیمایی ماهان در یک نگاه

سال 1371: ایرلاین ماهان به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز نمود.

سال 1372: آغاز فعالیت جدی در عرصه کشور با برقراری پروازهای منظم تهران – کرمان، در این تاریخ تعداد کارکنان ماهان به 100 نفر افزایش یافت.

سال 1375: در سال 75 تعداد مسافرین حمل شده از ابتدای عملیات این شرکت به یک میلیون نفر رسید.

سال 1376: فعالیتهای پروازی در عرصه ی حمل و نقل بار با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید.

سال 1377: پروازهای خارجی شرکت به صورت دو بار در هفته از تهران به دوبی آغاز گردید.

سال 1378: اولین هواپیمای ایرباس مدل 300 به ناوگان هواپیمایی این شرکت ملحق گردید.

سال 1379: عضویت در سازمان بین المللیIATA و شروع پروازهای خارجی از تهران به مقصد بانکوک.

سال 1380: ورود ایرباسهای مدل 310، تقویت ناوگان هوایی و افزایش توان شرکت در راستای انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور.

سال 1381: افزایش مقاصد پروازی نظیر: دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری لانکا و دهلی در هند به شبکه پروازی ماهان.

سال 1382: دهمین سالگرد فعالیت ایرلاین ماهان در عرصه کشور و حمل بیش از 5 میلیون مسافر در این ده سال.

سال 1383: راه اندازی پرواز به دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان (بیرمنگام در انگلستان).

سال 1384: ورود 4 فروند ایرباس مدل 320 به ناوگان هوایی ماهان و بدل ساختن این شرکت به تنها ایرلاین دارنده ناوگان مدرن در ایران.

سال 1385: شروع پروازهای خارجی به مقاصد منچستر انگلستان و لاهور در پاکستان.

سال 1386: افزایش تعداد پروازهای دوبی به صورت روزانه دو بار و همچنین پروازها به بانکوک به صورت روزانه یک بار، پیوستن 3 فروند هواپیمای مدرن بوئینگ 400-747 به ناوگان هوایی شرکت.

سال 1387: برگزاری مراسم شانزدهمین سال تأسیس ایرلاین ماهان و برقراری پروازهای خارجی به استانبول.

سال 1388: افزایش پروازهای تهران - دوبی به سه پرواز در روز و راه اندازی مسیر پروازی مشهد به بانکوک.

سال 1389: پرواز مستقیم از تهران به آلماتی قزاقستان.

سال 1390: آغاز پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول و افزایش تعداد مسافرین حمل شده ماهان به 4.8 میلیون مسافر.

سال 1391: افزایش تعداد ناوگان هوایی به 45 هواپیما و افزایش پروازهای خارجی به اربیل و آنکارا.

سال 1392: شروع پروازهای خارجی به کویت از تهران و شیراز و افزایش پروازهای تهران - گوانجو به سه پرواز در هفته.

سال 1393: شروع پروازهای خارجی به ایروان، پکن و مونیخ و افزایش تعداد ناوگان به 58 فروند هواپیما.

سال 1394: اضافه نمودن 9 فروند هواپیما به ناوگان هوایی ماهان و برنامه ریزی 6 مسیر پروازی بین المللی به مقاصد بحرین، مسکو، سنت پطرزبورگ، آتن، میلان و سوچی.

 

جوایز و گواهینامه های هواپیمایی ماهان

این شرکت هواپیمایی که در سال های اخیر با جدیت و تلاش ستودنی ای اقدام به ارائه خدمات در سطح استانداردهای جهانی و بین المللی کرده است؛ تاکنون موفق به دریافت جوایز و گواهینامه های زیر شده است:

سال 2004: هدیه دوستی با کشور تایلند.

سال 2005: بهترین هواپیمایی در میسر Arab Travel.

سال 2006: بهترین کارگوی خاورمیانه، بهترین ایرلاین ایران در مجله مسافرت انگلستان و بهترین ارتقاء کیفیت خدمات.

سال 2007: گواهینامه بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح بهترین کارگوی خاورمیانه.

سال 2008: لوح تقدیر بین المللی ارتقاء کیفیت پاریس.

این ایرلاین اصلی ترین عامل موفقیت خود را، تلاش، پشتکار و فداکاری تمامی 3300 نفر پرسنل خود می داند و همواره در راستای ایجاد یک محیط کاری مهیج و کارا برای کارکنان خود، پیشگام بوده است.

 

پرسنل پرواز ماهان

از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برگزاری دوره های آموزش شش ماهه، برای جذب مهمانداران کارآمدی که توانایی ارائه سرویس به مسافران را در یک محیط دوستانه داشته باشند.

استفاده از برنامه شبیه ساز پرواز (سیمولاتور) هواپیماهای A300BA300-600، RJ 70/100 همگام با سایر ایرلاین ها در سرتاسر دنیا، برای آموزش خلبانانی که در این صنعت به خدمت گرفته می شوند.

در آخر ذکر این نکته خالی از لطف نیست که همه این موارد با هم، ماهان را به یکی از قدرتمندترین شرکتها در صنعت هوانوردی کشور، بدل ساخته است و و رتبه هواپیمایی ماهان در جهان را به سطح استاندارهای جهانی نزدیک کرده است.

شرکت مسافرتی خرید بلیط هواپیما بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید بدانید چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری نمایید. آرزوی سفری امن و پر از شادی را برای شما داریم.

 

برچسب ها {{item.name}}
;