رتبه بندی ایرلاین های داخلی - بالاپر

رتبه بندی ایرلاین های داخلی مربوط به امکانات بخش های خصوصی، نظامی و باری انجام می شود. شما اگر از رتبه بندی ایرلاین های داخلی اطلاع داشته باشید مسلما بلیط هواپیما را از ایرلاین برتر خریداری خواهید کرد.

برای رتبه بندی ایرلاین های داخلی در بین ایرلاین های ایرانی که از سال ۴۵ تا به حال در حال ارائه خدمات هوایی به مسافران هستند باید به بخش های خصوصی، نظامی و دولتی آنها توجه شود و بهتر است اطلاعاتی در باره رتبه بندی ایرلاین های داخلی در اختیار شما باشید تا هنگام خرید بلیط پرواز خارجی هواپیما بتوانید ایرلاین مناسبی را برای سفرتان انتخاب کنید و از بدترین شرکت های هواپیمایی بلیط نخرید.

 

رتبه هواپیمایی ایران

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به عنوان اولین ایرلاین ایرانی در سال ۱۳۴۵ تحت عنوان شرکت هواپیمایی ملی ایران با هدف حمل و نقل بار، مسافر و محمولات پستی به داخل و خارج کشور تأسیس شد که هم‌اکنون در بسیاری از مسیرهای داخلی و خارجی تردد دارد.

 

هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال ۱۳۷۲ به عنوان یک شرکت فرعی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به منظور انجام کارهای چارتری و توریستی تأسیس شد و پس از مدتی تعدادی هواپیما اجاره و خرید کرد. این شرکت که به وزارت دفاع منتقل شد در مسیرهای مختلف پرواز دارد.

 

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان پس از انقلاب از ادغام حدود شش شرکت کوچک به عنوان ایرتاکسی تشکیل شد.

این شرکت ابتدا قرار بود برای نقاط دور افتاده و با هواپیماهای کوچک فعالیت کند اما با تغییر قانون (طبق قانون در آن زمان فقط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی می‌توانست هواپیماهای پهن پیکر داشته باشد) این شرکت از ناوگان با برد متوسط و هواپیماهای با صندلی بیشتر به کار گرفت و در مناطقی که مسافر کمتر و مشکلات بیشتری داشت پرواز کرد.

رتبه هواپیمایی ماهان در جهان

شرکت هواپیمایی ماهان نیز توسط بخش خصوصی در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد و جزء شرکت‌ هایی است که طی مدت اخیر به خوبی رشد کرده و نام این ایرلاین در زمره ایرلاین‌های ایمن منطقه قرار دارد.

رتبه بندی هواپیماهای ایران

هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین نیز در سال ۱۳۷۲ تأسیس شده و در حال حاضر شش فروند هواپیما دارد.

 

هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش در سال۱۳۷۰ شکل گرفت و متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است.

 

هواپیمایی نفت

شرکت هواپیمایی نفت نیز در سال ۱۳۷۱ با هدف جابجایی و ارائه خدمات حمل و نقل به کارکنان نفت تأسیس شد.

 

هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها که در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش تأسیس شده است به دلیل بالابودن سن ناوگان، ادامه فعالیتش از اردیبهشت ماه از سوی سازمان هواپیمایی کشوری متوقف شدو قرار است این ایرلاین با واردات هواپیماهای جدید فعالیت خود را از سر بگیرد.

 

هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان که در سال ۱۳۸۵ تأسیس شده متعلق به بخش خصوصی است.

 

هواپیمایی فارس ایر قشم

شرکت هواپیمایی فارس قشم در سال ۱۳۸۵ تأسیس شده که پایگاه اصلی آن در جزیره قشم است و سازمان عمران قشم نیز از سهامداران این شرکت است. این شرکت جزء ایرلاین‌هایی است که به منظور فعالیت مجدد و عملیاتی شدن شرکتش از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مهلت شش‌ماهه گرفته است.

 

هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس که در سال ۱۳۸۶ تأسیس شده توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

 

هواپیمایی معراج

شرکت هوایپمایی معراج ایرلاینی با چهار فروند هواپیما فعال است.

 

هواپیمایی هواپیمایی هسا

شرکت هواپیمایی هسا متعلق به شرکت صنایع هواپیماسازی ایران است که با شش فروند هواپیما فعالیت دارد.

 

هواپیمایی آریا

شرکت هواپیمایی آریا یکی از شرکت‌های متعلق به بخش خصوصی در ایران بود که مرکز فعالیت‌های این شرکت در تهران جای داشت. مجوز پروازی این شرکت پس از حادثهٔ سقوط پرواز شماره ۱۵۲۵ آریا در تاریخ دوم مرداد ۱۳۸۸ لغو شد.

 

هواپیمایی ارم

هواپیمایی ارم در آبان ۸۴ ماه توسط تعدادی از بازنشستگان صنعت هوانوردی کشور برای ایجاد امکان رفاهی بیشتر برای مردم آذربایجان به مرکزیت تبریز تأسیس شد ولی اکنون مرکزیت این شرکت فرودگاه مهرآباد تهران است.

هواپیمایی ارم ابتدا کار خود رو با ۱ فروند توپولف ۱۵۴ آغاز کرد و از آنجایی که شرکتهای با کمتر از ۳ فروند حق برقراری پروازهای برنامه‌ای ندارند این شرکت متعهد به وارد کردن هواپیماهای بیشتری شد.

بدین ترتیب دومین توپولف هم وارد ناوگان شرکت شد؛ که به گفته مدیران شرکت این تعداد به زودی به ۳ فروند افزایش خواهد یافت. گفتنی است قرارداد هواپیماها بصورت اجاره به شرط تملیک است. در سال ۱۳۸۷ دو فروند توپولف این شرکت که مدت قراردادشان تمام شده بود به روسیه بازگشتند و سه فروند توپولف ایران ایرتور به این شرکت تحویل شدند و در بهمن ماه ۱۳۸۷ نیز دو فروند بوئینگ ۷۵۷ از یک شرکت روسی مسئولان ارم ایر اجاره کردند.

 

هواپیمایی هواپیمایی قشم

شرکت هواپیمایی قشم در رتبه بندی ایرلاین های داخلی، با خرید شرکت هواپیمایی فراز قشم توسعه یافته است و اکنون ۲۲ فروند هواپیما دارد.

 

هواپیمایی آتا

این شرکت در سال ۸۸ در تبریز تأسیس شد و با چهار فروند هواپیما فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون ۱۰ فروند هواپیما دارد.

 

هواپیمایی آوا

همان شرکت هواپیمایی “ساها” با عنوان جدید و ناوگانی به روز شده است.

 

هواپیمایی سهند آسیا

شرکت هواپیمایی سهند آسیا نیز از سال ۸۸ با دو فروند هواپیمای بوئینگMD فعالیت خود را شروع کرده است.

 

هواپیمایی اترک

هواپیمایی اترک یکی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی در رتبه بندی ایرلاین های داخلی است که قطب آن در فرودگاه بجنورد قرار دارد.این شرکت در سال ۱۳۹۱ با اخذ مجوزهای داخلی و بین‌المللی آغاز به کار کرد، با وجود برنامه‌ریزی برای ورود چهار فروند هواپیما، در حال حاضر دارای ۳ فروند هواپیمای ایرباس ای۳۲۰ است که ۲ فروند آن فعال و در حال استفاده است.

 

هواپیمایی یاس ایر

این شرکت نیز یکی دیگر از ایرلاین‌های تازه تأسیس ایرانی است که در زمینه جابجایی مسافر فعالیت می‌کند.

 

هواپیمایی سپهران

این شرکت در اواخر سال ۹۴ با دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که از هواپیمایی پگاسوس ترکیه بهترین ایرلاین ترکیه خریداری شد کار خود را به مرکزیت شیراز آغاز کرد و رتبه بندی ایرلاین های داخلی قرار است که طی ۲ سال آینده با افزایش 17 فروند هواپیما به رتبه بالایی صعود کند.

 

هواپیمایی نسیم

یک شرکت تازه تأسیس و اولین ایرلاین شهر اصفهان است و به زودی پرواز خارجی خود را از فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان شروع خواهد کرد.

شرکت مسافرتی بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;