جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما - بالاپر

جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما توسط شرکت چارتر کننده مشخص میشود، البته این درصد باید به تایید ایرلاینها برسد

بعضا جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما تعیین شده بسیار بالا بوده که باعث نارضایتی مسافرین نیز میشود

همانطور که گفته شد این جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما در شرکت های مختلف متفاوت است مثلا در بهترین ایرلاین ترکیه این قیمت ها حالتی شناور دارد و ممکن است روی یک پرواز خاص یک شرکت 20 درصد و شرکت دیگری 50 درصد جریمه بگیرد.

کلا کنسل کردن بلیط های چارتری به مذاق چارتر کننده ها خوش نمی آید چون صندلی که به شما فروخته اند را اگر کنسل کنند و موفق به فروشش نشوند خالی میماند و ضرر میکنند لذا جرمه های بالایی برای کنسلی در نظر میگیرند تا شما از کنسل کردن بلیط پشیمان بشوید.

دقت کنید که پروازهای سیستمی دارای درصد جریمه های متفاوتی برای کنسلی بلیط دارند.

تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 35 تا 50 درصد جریمه

تا ساعت 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 40 تا 70 درصد جریمه

تا ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 50 تا 90 درصد جریمه

از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز تا زمان پرواز 70 تا 100 درصد جریمه

دقت کنید که بازه های ذکر شده در بالا توسط آژانس کوثر گشت یا همکاران دیگر تعیین نمیشود و امکان تخفیف وجود ندارد لذا در هنگام خرید از تاریخ و زمان خود مطمئن باشید.

اگر یک آژانس کل یا بخشی از صندلی های یک هواپیما را پیش خرید کند، به آن آژانس ، چارترکننده می گویند. بنابراین قیمت بلیط هم توسط همان آژانس تعیین می شود. با این حال قیمت بلیط چارتر هواپیما معمولا از بلیط سیستمی پایین تر است.

 بر خلاف بلیط سیستمی بلیط چارتر هواپیما قابل کنسلی یا تعویض نیست و اگر پس از پرداخت قصد کنسل کردن داشته باشید یا به پرواز چارتر نرسید ، هیچ مبلغی به شما برگشت داده نمی شود. نرخ کودک و بالغ معمولا در پرواز چارتر برابر است.

جریمه کنسلی بلیط چارتر هواپیما با توجه به نظر شرکت چارتر کننده صورت میگیرد و در بیشتر موارد بلیط صادر شده غیر قابل کنسل است حتی در صورت عدم استفاده از بلیط هیچگونه وجهی استرداد نخواهد شد. پس بهتر است زمانی از بلیط های پرواز چارتر استفاده کنید که قصد تغییر آن را به هیچ وجه ندارید.

بلیط چارتر غیر قابل انتقال به غیر و غیر قابل تغییر تاریخ است. نرخ بلیط خردسال (۲ تا ۱۲ سال ) در پرواز چارتر همانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می شود . البته نرخ بلیط نوزاد کوچکتر از ۲ سال ( بدون صندلی) همانند بلیط های سیستمی در حدود ۱۰ درصد قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می شود.

محدودیت تنوع مسیرهای پروازی : مسیرهای پروازی چارتر اغلب در مسیرهای پرتردد وجود دارد مانند (تهران به مشهد یا تهران به کیش) و شما نمیتوانید در هر مسیری بلیط پرواز چارتر تهیه کنید ولی در سالهای اخیر تعداد مسیرهای پرواز چارتر به شدت افزایش پیدا کرده است.

بلیط پرواز چارتر برای چه کسانی مناسب است؟ با توجه به مطالب بالا میتوان نتیجه گرفت در زمانی که شما امکان انتخاب خرید هر دو بلیط پروازهای برنامه ای ( سیستمی ) و بلیط پرواز چارتر را دارید اگر چنانچه از برنامه سفر خود مطمئن هستید و قصد تغییر یا کنسل کردن آن را ندارید با توجه به قیمت ارزان تر بلیط پروازهای چارتر آن هم درخرید در روزهای نزدیک به پرواز چارتر برای شما به صرفه تر باشد .

 اما زمانی که احتمال می دهید که ممکن است برنامه سفر شما تغییر کند به علت مشکلات مربوط به استرداد یا تغییر در بلیط پرواز چارتر، بهتر است بلیط های سیستمی را خریداری نمائید. البته این نکته را فراموش نکنید حتی در بلیط های پرواز های سیستمی در برخی مواقع جریمه کنسلی بلیط تا ۱۰۰ درصد قیمت بلیط و همانند بلیط های پرواز چارتر محاسبه می شود و در واقع غیر قابل استرداد است.

کیفیت ارائه خدمات در پرواز چارتر در مقایسه با پرواز برنامه ای ؟ تفاوت پرواز چارتر با پرواز سیستمی تنها در روش فروش بلیط هواپیما و متولی آن است . هیچگونه تفاوتی در نوع هواپیما ، خدمات ، کادر پروازی و دیگر موارد بین پروازهای برنامه ای و پرواز چارتر وجود ندارد و شما با خرید بلیط چارتر پرواز چارتر از همان خدماتی بهره می گیرید که در پروازهای برنامه ای از آن بهره مند می شوید.

شما با مراجعه به سایت خرید بلیط بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید درباره رتبه بندی ایرلاین های داخلی اطلاعات خوبی به دست بیاورید تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری نمایید.

برچسب ها {{item.name}}
;