جدول درصد جریمه بلیط های داخلی - بالاپر

جدول درصد جریمه بلیط های داخلی در هنگام خرید بلیط هواپیما برای شما نمایش داده می شود به همین خاطر می توانید از همان اول خرید درباره جریمه های کنسلی و لغو بلیط خود اطلاعات کافی به دست بیاورید و با شناخت کامل اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

جدول درصد جریمه بلیط های داخلی در کلاس پرواز نیز درج می شود و شما در آنجا نیز می توانید به این جدول دسترسی داشته باشید.

 

جدول درصد جریمه بلیط های داخلی

نکته : توجه داشته باشید این نرخ ها متغییر است و احتمال دارد ۴ ماه دیگر با توجه به سیاست های شرکت های هواپیمایی یا سازمان هواپیمایی تغییر کند.

موضوع زمان روشن است اما شناسه نرخی (کلاس) و این حروف انگلیسی به چه معناست؟

شناسه نرخی (کلاس) در جدول درصد جریمه بلیط های داخلی

در بلیت خریداری شده یک حرف انگلیسی وجود دارد که بیان کننده کلاس پرواز (مربوط به جای نشستن مسافر و امکانات مربوطه است) است. در ابتدا یه نگاه کلی به کلاس های موجود میکنیم.

ما سه کلاس پرواز داریم فرست کلاس – First Class    –  بیزنس کلاس – Business Class   و  اکونومی کلاس – Economy Class که مسلما به همین ترتیب از گران به ارزان خواهد بود.

و معنای حروف به شرح زیر است.

First Class Category

R : Supersonic  or  First  Class  Suit

P : First  Class  Premium

F :  First  Class

A : First  Class  Discounted

Business  Class  Category

J :   Business  Class  Premium

C :  Business  Class

D :  Business  Class  Discounted

I  :  Business  Class  Discounted

Z :  Business  Class  Discounted

Economy Class Category

W :  Economy/ Coach Premium

S   :  Economy/Coach

Y  :   Economy/Coach

B  :   Economy/Coach Discounted

H  :   Economy/Coach Discounted

K :    Economy/Coach Discounted

L :    Economy/Coach Discounted

M:   Economy/Coach Discounted

N :   Economy/Coach Discounted

Q :   Economy/Coach Discounted

T  :   Economy/Coach Discounted

V :   Economy/Coach Discounted

X :   Economy/Coach Discounted

شناسه نرخی (کلاس) در شرکت های هواپیمایی ایران ایر

کلاس های پروازی در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" بر اساس متغیرهای مختلف تعریف می گردند که از لحاظ ارائه خدمات و شرایط متفاوت هستند.

کلاس های نرخی N,M,Q,V,Y در کابین اکونومی و کلاس های نرخی C,J در کابین هما کلاس برای مسافران عادی و کلاس نرخی O در کابین اکونومی برای جانبازان، خانواده شهدا و معلولان سازمان بهزیستی لحاظ گردیده است. شایان ذکر است هیچگونه تخفیفی در کلاسهای نرخی C,J به جز مسافر کودک و نوزاد مجاز نیست.

قوانین بار مسافر در هواپیمایی ایران ‌ایر در کلاس های مختلف

در پروازهای داخلی هما، بار مجاز مسافران بر اساس کلاس پرواز به صورت زیر تعیین شده است:

در کلاس‌های نرخی O، M و Q برای مسافر بزرگسال و کودک، ۲۰ کیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.

در کلاس نرخی V برای مسافر بزرگسال و کودک، ۲۵ کیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.

در کلاس نرخی C برای مسافر بزرگسال و کودک، ۳۰ کیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.

در کلاس نرخی J برای مسافر بزرگسال و کودک، ۳۵ کیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.

توجه: برای مسافر نوزاد (INF) با سن کم‌تر از دو سال، در هیچ یک از کلاس‌های نرخی فوق، بار همراه وجود ندارد.

 

برای پروازهای بین‌المللی هما، در پروازهایی که بلیط هواپیما آن‌ها به صورت ریالی در تهران صادر می‌‌شود، می توانید پیگیری بلیط هواپیما با کد ملی را انجام دهید و کلاس‌های نرخی  L، N، M، Q و V مقدار ۳۰ کیلوگرم، کلاس‌ های Y و Iمقدار ۴۰ کیلومتر، کلاس‌ نرخی C مقدار ۴۵ کیلوگرم، و کلاس نرخی J مقدار ۵۰ کیلوگرم توشه‌ی مسافران رایگان خواهد بود.

مقدار بار مجاز مسافر در جدول درصد جریمه بلیط های داخلی به صورت ریالی (شروع مسافرت خارج از ایران و فروش بلیط در ایران)، از تمام شعب داخل به پروازهای بین‌المللی و شعب خاور میانه (شامل شعبه‌های واقع در دوحه، کویت، نجف، بحرین، دبی، دمام، کراچی، بیروت، تاشکند و دمشق) در کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و در کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم است.

میزان بار مجاز همراه مسافر برای بلیط‌های صادر شده با قیمت ارزی در شعبه‌های اروپایی شامل استانبول، آنکارا، مسکو، آمستردام، میلان، رم، لندن، وین، حوزه‌ی اسکاندیناوی، هامبورگ، فرانکفورت، کلن، پاریس و باکو متفاوت، و به شرح ذیل است:

کلاس نرخی L مقدار ۳۰ کیلوگرم، کلاس نرخی N، M، Q و V مقدار ۳۵ کیلوگرم، کلاس نرخی Y و I مقدار ۴۰ کیلوگرم، کلاس C مقدار ۴۵ کیلوگرم و کلاس J مقدار ۵۰ کیلوگرم.

ابعاد ساک دستی همراه مسافر در کابین هواپیما باید طوری باشد که به راحتی در محفظه‌ی مخصوص بالای سر مسافر قرار بگیرد. در پروازهای داخلی، میزان بار مجاز کابین برای تمام مسافران ۵ کیلوگرم است. در پروازهای بین المللی، مسافران می‌توانند در کلاس اکونومی ۵ کیلوگرم و در هماکلاس ۷ کیلوگرم بار همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند.

میزان بار رایگان همراه برای نوزادان زیر دو سال که قیمت بلیط هواپیما آن‌ها ۱۰ درصد نرخ بلیط تمام بهاست، در تمام کلاس‌های پروازی، یک بسته‌ی ده کیلوگرمی و یک کالسکه‌ی کاملاً تاشوست.

شرکت مسافرتی خرید بلیط هواپیما بالاپر با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط بالاپر می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید درباره واچر یعنی چه اطلاعات خوبی به دست بیاورید تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری نمایید. آرزوی سفری امن و پر از شادی را برای شما داریم.

برچسب ها {{item}}